Kamieniarze

Nasza firma zajmuje się realizacją wszelkiego typu prac związanych z kamieniarstwem.Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu kamieniarstwa nagrobkowego oraz budowlanego. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz usług, w tym projektowanie i wykonanie nagrobków z różnych rodzajów materiałów, w tym granitu i marmuru oraz renowacje starszych nagrobków. Wykonujemy również wysokiej jakości parapety, blaty, podłogi i schody z solidnych i trwałych materiałów. Posiadając wieloletnie doświadczenie, możemy zagwarantować naszym Klientom usługi na najwyższym poziomie, a także fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy i terminową realizację powierzonych zleceń. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Kamieniarstwo – jakość i doświadczenie

Kamieniarstwo jest rzemiosłem wymagającym profesjonalizmu i zaangażowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi kamieniarze oferują Państwu najwyższą jakość usług i wsparcie w zakresie doboru materiałów odpowiednich do wykonania powierzonego zlecenia, a jednocześnie spełniających Państwa oczekiwania w zakresie estetyki i trwałości. Specjalizujemy się w realizacji prac przede wszystkim w granicie, który stanowi materiał idealnie wpisujący się w warunki atmosferyczne charakterystyczne dla naszego klimatu oraz w marmurze, wybieranym często przez Klientów oczekujących elegancji oraz solidności. Z przyjemnością spełnimy Państwa oczekiwania również wtedy, gdy będą sobie Państwo życzyć innych materiałów, począwszy od lastryko, poprzez piaskowiec aż po wapień.

Profesjonalne usługi kamieniarskie

Do oczekiwań naszych Klientów podchodzimy w sposób kompleksowy, oferując pomoc i wsparcie od momentu powstania pomysłu i wstępnego projektu, poprzez dobór materiałów, wykończeń i elementów dekoracyjnych, a następnie obróbkę polerowaniem i frezowaniem aż do montaż we wskazanej lokalizacji. Współpracujący z nami kamieniarze mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem, prawdziwą pasją i niezbędną w tym zawodzie znajomością materiałów i wzorów. W zależności od Państwa indywidualnych potrzeb, oczekiwań estetycznych oraz możliwości budżetowych możemy zaproponować zarówno klasyczne, tradycyjne wzornictwo, które sprawdza się od wielu lat jak i nowoczesne projekty, które zaspokoją nawet bardzo wysublimowane wymagania. Z uwagą i zainteresowaniem śledzimy najnowsze trendy w kamieniarstwie cmentarnym, budowlanym i artystycznym, dzięki czemu jesteśmy w stanie włączyć je do naszej oferty oraz podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych i niestandardowych zleceń. Nasze usługi kamieniarskie to gwarancja jakości i indywidualnego podejścia do każdego z powierzonych nam zleceń.

Wyroby kamieniarskie – połączenie artystycznego kunsztu i solidności

Nasza oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana, jednak wszystkie realizowane przez nas wyroby kamieniarskie łączą precyzję i staranność wykonania z elegancją i wysokimi walorami estetycznymi. Naszą specjalnością są różnego typu nagrobki, stanowiące najpopularniejszy element kamieniarstwa funeralnego oraz najczęściej wybierany sposób na upamiętnienie zmarłej osoby, odwołujący się do wielowiekowej tradycji. Wykonujemy nagrobki pojedyncze i podwójne, a także rodzinne grobowce z materiałów takich jak granit lub marmur oraz ich modne alternatywy, takie jak konglomeraty i kamień. W naszej ofercie znajdują się także nagrobki urnowe w rozmiarach dopasowanych do warunków lokalizacji miejsca pochówku. Wszystkie realizowane przez nas pomniki i nagrobki wykonane są z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań osób je zamawiających, ale przede wszystkim z szacunkiem wobec ich uczuć w tych trudnych momentach.

Nasza propozycja obejmuje również wybory kamieniarskie, które będą efektownie wyglądać na co dzień w Państwa domach, mieszkaniach, biurach i na terenie posesji. Wykonujemy różnego typu elementy budowlane i elementy wyposażenia wnętrz, cechujące się elegancją i klasą, którą może zapewnić jedynie naturalny kamień poddany starannej obróbce za pomocą profesjonalnych narzędzi. Z kamienia można wykonać niemal wszystko, w tym bardzo skomplikowane przedmioty i elementy wyposażenia, takie jak schody, elewacje, całe łazienki czy kominki. Naszą specjalnością są solidne i trwałe blaty kuchenne oraz parapety. Jako część designu wyróżniają się klasycznym wdziękiem, a staranny dobór rodzaju i kolorystyki użytych materiałów, pozwala uzyskać bardzo atrakcyjne efekty wizualne. Dotychczasowe realizacje stanowią dowód, że dzięki naturalnym kamieniom wnętrze nabiera ciekawego charakteru, zyskując walor ponadczasowej elegancji.

Kamieniarstwo – cennik

Ceny poszczególnych usług i wyrobów kamieniarskich są mocno zróżnicowane. Ostateczna wycena jest uzależniona od wielu czynników. Do najważniejszych kwestii decydujących o cenie należy zaliczyć rodzaj materiału. Cena, którą trzeba zainwestować w pomniki, rzeźby czy blaty wykonane z materiału o dużej trwałości i odporności zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na czynniki atmosferyczne będzie z definicji wyższa niż w przypadku innych surowców. Kosztownym materiałem jest w związku z tym najpopularniejszy granit lub prawdziwy marmur,
natomiast nieco tańsze są konglomeraty, takie jak lastryko. Kolejnym elementem składającym się na wycenę złożonego zamówienie są jego wymiary. Z oczywistych względów realizacje wymagające zużycia większej ilości materiału, będą kosztować więcej niż drobne zlecenia o niewielkim metrażu lub objętości. Kolejny czynnik, który Klient warto, aby uwzględnił podczas składania zamówienia, jest wybrany przez niego wzór. Modele bardziej skomplikowane, cechujące się finezyjnymi kształtami wymagają większego nakładu pracy oraz czasu, w porównaniu z prostymi prostopadłościanami, co podnosi ich cenę ale i walory estetyczne. Jako ostatnio czynnik należy wymienić niepowtarzalność projektu. Gotowe projekty z katalogu będą mniej kosztowne niż projekty sporządzone, a następnie wykonane na zamówienie, z uwzględnieniem indywidualnych sugestii kupującego. Te drugie mają jednak walor oryginalności i niepowtarzalności, trafiając tym samym w gust szczególnie wymagających Klientów. Klient może przyjść z własnym zdjęciem wybranego nagrobka, blatu czy kominka i uczestniczyć w dopracowywaniu szczegółów. Bardzo pomocne są w tym wizualizacje 3D i możliwość zdalnych konsultacji online w celu omówienia ewentualnych poprawek i dodatkowych propozycji. Podczas podejmowania decyzji o ostatecznym kształcie projektu, warto wziąć pod uwagę również fakt, że w przypadku bardziej skomplikowanych, indywidualnych projektów czas realizacji zlecenia z pewnością będzie dłuższy niż w przypadku zamówień standardowych.

Praca kamieniarza – informacje i ciekawostki

Kamieniarstwo jest rzemiosłem w unikalny sposób łączącym tradycję z nowoczesnością. Polega na obróbce wydobytych w kamieniołomach skał i kamieni za pomocą specjalistycznych narzędzi. Bloki skalne są cięte na tak zwane slaby, czyli płyty różnej grubości, które następnie zostają poddane polerowaniu w celu uzyskaniu odpowiedniej gładkości i połysku, a potem pocięte na mniejsze elementy. Ich zewnętrzne krawędzie często poddaje się frezowaniu. Na podstawowe wyposażenie zakładu kamieniarskiego składają się młotki brukarskie, odbijaki, tarcze ścierne i tarcze polerskie oraz młotki gumowe używane podczas pracy z materiałami wrażliwymi na mechaniczne uszkodzenia. Napisy na nagrobkach wykonywane są w tradycyjnej technologii wykuwania ręcznego albo grawerunku z użyciem frezarko-kopiarek lub frezarek sterowanych numerycznie, a w ostatnich latach coraz częściej za pomocą piaskowania z użyciem nowoczesnych piaskarek iniektorowych, ewentualnie strumieniowych.

Wyróżnia się kamieniarstwo budowlane związane z wykonywaniem różnych elementów wyposażenia i elementów budowlanych, takich jak blaty, kominki, schody czy kostka granitowa na posadzki oraz kamieniarstwo cmentarne, które specjalizuje się w realizowaniu nagrobków i grobowców. Oba te działy uzupełnia kamieniarstwo artystyczne, związane z tworzeniem niepowtarzalnych rzeźb, płaskorzeźb i portretów.