Nagrobki

Specjalnością naszej firmy są kompleksowe prace kamieniarskie umożliwiające uczczenie pamięci zmarłej bliskiej osoby. Organizujemy cały proces stworzenia eleganckiego i stylowego nagrobka od projektu do montażu, a dzięki profesjonalizmowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego klienta możemy zaoferować najwyższą jakość prac związanych z realizacją nagrobków oraz wszechstronne wsparcie w tym szczególnie trudnym momencie. W swojej ofercie posiadamy zróżnicowaną gamę projektów gotowych, ale jesteśmy otwarci również na Państwa życzenia i z przyjemnością podejmiemy się na realizacji niepowtarzanych nagrobków wykonanych według indywidualnych projektów. Naszym atutem jest możliwość skorzystania z usług kamieniarskich na najlepszym poziomie bez konieczności wychodzenia z domu przez zamówienie nagrobka online. Dysponujemy bogatym katalogiem zróżnicowanych materiałów, rodzajów wykończeń, kolorów oraz sposobów montażu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nagrobki – profesjonalizm i kompleksowa realizacja

Dysponując wieloletnim doświadczeniem w kamieniarstwie cmentarnym, mamy świadomość, że wybór nagrobka jest związany z trudnymi i bolesnymi emocjami, towarzyszącymi śmierci bliskiej osoby. Dopełnieniem tradycyjnego pochówka na cmentarzu jest upamiętnienie zmarłego za pomocą eleganckiego i solidnego pomnika, który będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Dlatego wszystkie oferowane przez naszą firmę nagrobki wykonane są z trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Pracujemy z niesłabnącym zaangażowaniem oraz wykorzystując metody kamieniarskie łączących tradycję i nowoczesność. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno nagrobki pojedyncze, jak i podwójne oraz rodzinne, a także urnowe oraz projekty charakteryzujące się oryginalnymi walorami artystycznymi i modele o nietypowych wymiarach, dostosowanych do indywidualnych warunków lokalizacyjnych. Wykonujemy je z materiałów wysokiej jakości, gwarantujących wieloletnią trwałość. Z szacunkiem podchodzimy do Państwa uczuć, dlatego też zapewniamy kompleksowy zakres prac od sporządzenia projektu, poprzez pomoc w doborze kolorystyki, liternictwa i elementów dekoracyjnych, a następnie jego wykonanie przez doświadczonego rzemieślnika oraz profesjonalny montaż, aż po dogodną możliwość zdalnego odbioru na podstawie dokumentacji zdjęciowej.

Nagrobki pojedyncze

W naszej ofercie znajdą Państwo eleganckie nagrobki jednoosobowe o wymiarach przeznaczonych do upamiętnienia bliskiego zmarłego, gdy rodzina nie planuje poszerzania kwatery na cmentarzu. To idealne rozwiązanie dla osób, które zażyczyły sobie pochówku w pojedynczej kwaterze. Dysponujemy zarówno projektami tradycyjnymi, trafiającymi w gust osób przywiązanych do sprawdzonych rozwiązań estetycznych, jak i modelami o wyrafinowanych kształtach inspirowanych nowoczesną architekturą funeralną. W każdym wypadku kształt nagrobka, kolorystyka użytych materiałów, liternictwo, sposób wykończenia i ewentualne elementy ozdobne są szczegółowo uzgadniane z Klientem dokonującym zamówienia. Pomagamy w doborze bryły pomnika do oczekiwań estetycznych, lokalizacji oraz indywidualnego budżetu. Oferujemy zarówno nagrobki pojedyncze stanowiące w swym wyrazie kwintesencję ascetycznej prostoty, jak i skomplikowane w wykonaniu modele o bryle urozmaiconej licznymi dekoracyjnymi detalami lub efektownymi rzeźbami o tematyce wybranej przez Zamawiającego.

Nagrobki podwójne i rodzinne

Tworzymy wyróżniające się elegancją i pięknem nagrobki podwójne. To oferta tradycyjnie skierowana do małżonków i innych osób związanych ze sobą emocjonalnie, które również po śmierci nie chcą być rozdzielone i planują zostać pochowane razem. Projekty nagrobków podwójnych wymagają szczególnego zaangażowania, troski i kunsztu kamieniarskiego, aby odpowiadały wysokim wymaganiom i często skomplikowanym oczekiwaniom. Podwójne nagrobki charakteryzują się większymi rozmiarami niż pojedyncze, co wpływa na ilość materiału wykorzystanego do ich wykonania, a w związku z tym również na cenę. Szczególnej uwagi i kunsztu kamieniarskiego wymaga również realizacja nagrobków i grobowców rodzinnych, które powstają, aby stanowić miejsce spoczynku dla bliskich krewnych lub kilku pokoleń całej rodziny.

Inne rodzaje nagrobków

Nasza oferta nie ogranicza się do standardowych modeli nagrobków w kształcie prostopadłościanu, gdyż dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu, możemy z łatwością podjąć się trudnych i nietypowych realizacji. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się nagrobki urnowe, stanowiące dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy zmarły został poddany kremacji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, oferujemy Państwu bogaty wybór modeli precyzyjnie wykonanych nagrobków urnowych z różnych rodzajów materiałów i o różnej wielkości. Nagrobek, mający pomieścić urnę z prochami wymaga mniej miejsca na cmentarzu, a w związku z tym charakteryzuje się również mniejszymi wymiarami niż tradycyjny nagrobek, przeznaczony do pochówku w trumnie. Dla klientów, którzy liczą się z dłużnym okresem oczekiwania między uroczystością pogrzebową a postawieniem stałego nagrobka z granitu lub kamienia, przygotowaliśmy ofertę nagrobków tymczasowych, które mogą spełniać swoją rolę do momentu, gdy rodzina nie podejmie decyzji co do kształtu ostatecznego nagrobka. Klienci o szczególnych wymaganiach mogą u nas zamówić nagrobki artystyczne, które stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Zachwycają kunsztem wykonania, oryginalnym charakterem zdobień i niepowtarzalnym stylem, stanowiąc elegancki sposób na wyrażenie uczuć wobec zmarłej osoby i uhonorowanie jej pamięci.

Ceny nagrobków

Cena nagrobka uzależniona jest od wielu czynników, dlatego każdy projekt wymaga indywidualnej wyceny. Podstawową kwestię podczas dokonywania wyceny stanowi materiał użyty do wykonania pomnika oraz rozmiar nagrobka. Pomniki wykonane z kamieni naturalnych, takich jak granit czy marmur będą charakteryzować się ceną wyższą w porównaniu z takimi materiałami jak lastryko czy efektowne imitacje kamieni naturalnych. Podczas podejmowania decyzji warto wziąć pod uwagę również trwałość oraz odporność na typowe dla naszego klimatu czynniki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia. Wyższa cena w wielu przypadkach wiąże się z wyższą jakością, a warto pamiętać, że nagrobek stanowi w wielu przypadkach rodzinną inwestycję na wiele lat. W naszej ofercie posiadamy również nagrobki tanie, ale charakteryzujące się wysoką jakością, w tym cieszące się coraz większą popularnością nagrobki chińskie.

Szeroka gama materiałów

Naszym Klientom mamy do zaproponowania nagrobki wykonane z wielu różnorodnych materiałów, dzięki czemu mogą Państwo wybrać surowiec idealnie dopasowany do Państwa oczekiwań, gustu oraz możliwości budżetowych. Od lat niesłabnącym uznaniem cieszą się nagrobki granitowe, wyróżniające się najwyższą jakością i solidnością, a przy tym najlepiej sprawdzające się w naszym klimacie. Alternatywą dla nagrobków z granitu są efektowne i nieodbiegające od wymaganych kanonów estetycznych nagrobki z lastryko. W swojej ofercie posiadamy również szeroką gamę projektów nagrobków z naturalnych kamieni, takich jak piaskowiec czy ponadczasowy w swej elegancji marmur.

Projekty i wizualizacje nagrobków

Współpracując z naszymi Klientami za priorytet uznajemy najwyższą jakość świadczonych usług i wykorzystywanie nowoczesnych technologii jako funkcjonalnych udogodnień. Pozwalają one do minimum uprościć cały proces wykonania pomnika, począwszy od sporządzenia projektu aż po jego odbiór. Naszą intencją jest troska o Państwa satysfakcję na każdym etapie współpracy. Jeśli nie dysponują Państwo własnym projektem nagrobka lub zdjęciem wybranego pomnika, podejmujemy się wykonania indywidualnego projektu, który będzie spełniał oczekiwania zarówno estetyczne, jak i jakościowe. Dużym ułatwieniem podczas dokonywania wyboru, zwłaszcza dla osób mieszkających w większej odległości lub poza granicami kraju, są wizualizacje 3D, na podstawie, których można podjąć ostateczną decyzję i sfinalizować całe zamówienie za pomocą formularza online.